2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  05.06.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce to „Dzień modlitwy i solidarności z misjami i misjonarzami”. Jak każdego roku, tak i teraz polecamy ich Bogu w modlitwie. Jest ona wyrazem wiary, że misje nie są dziełem ludzkim, ale są zakorzenione w Bogu i z Niego czerpią moc. Misjonarze realizują powołanie, którym zostali obdarzeni przez Chrystusa, są budowniczymi Kościoła. Wesprzyjmy dziś naszymi ofiarami dzieła misyjne. Po Mszach św. do koszyków z tyłu kościoła będzie można złożyć swój dar na ten cel. To jedna z okazji w Wielkim Poście do złożenia tzw. jałmużny postnej.
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 z Komunią św. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 3. Próba naszej scholii w najbliższą sobotę o godz. 10.00. 
 4. Już po raz 4. w naszej parafii rozpoczęliśmy kurs Alpha. Alpha przyciąga chrześcijan pragnących lepiej zrozumieć i pogłębić swoją wiarę. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, a o godz. 19.00 dorosłych. Spotkania w salach domu parafialnego. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i w Nauczycielu Ewangelii.
 5. Na stoliku z tyłu kościoła można nabyć książki: „Droga Krzyżowa z ks. Leonem Dzieniszem” oraz jego życiorys, które mają przybliżyć męczeńską drogę pierwszego proboszcza na Wrzosach.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na ogrzewanie kościoła i obiektów parafialnych.
 7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 spotkanie dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św.
 8. W okresie Wielkiego Postu odbędzie się pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej. Prosimy wszystkie parafialne wspólnoty o wyznaczenie jednego przedstawiciela do tej rady.
 9. Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w 4 niedzielę Wielkiego Postu – 19 marca. Wygłosi je ojciec Andrzej Korda ze zgromadzenia Księży Oblatów.
 10. Zapraszamy na Spotkania dla narzeczonych (tzw. kurs przedmałżeński) w parafii św. Antoniego na Wrzosach, Spotkania rozpoczną się w piątek 24 marca br. o godz. 19.00.  Bliższych informacji można uzyskać w biurze parafialnym lub pod nr telefonu 607973193, gdzie można się zapisać.
 11. Osoby, które pragną jeszcze wziąć udział w pielgrzymce pieszej  do Santiago de Compostela od 4 września prosimy o zapisy. Pozostały ostatnie miejsca. Programy oraz formularz do zapisów znajduje się na stronie internetowej parafii. Bliższe informacje u ks. proboszcza. Wyprawa jest potwierdzona.
 12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.