II NIEDZIELA WIELKANOCY 01.05.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dzisiaj beatyfikację Jana Pawła II. Na Rynku Staromiejskim o godz. 20.00 odbędzie się koncert pieśni religijnych, a następnie przemarsz pod pomnik Jana Pawła II na Jordankach, gdzie trwać będzie czuwanie modlitewne do godz. 21.37.
 2. Msza św. dziękczynna miasta Torunia za dar beatyfikacji w uroczystość Królowej Polski we wtorek  3 maja o godz. 12.00 na Rynku Staromiejskim.
 3. Nasze parafialne dziękczynienie za beatyfikację odbędzie się 13 czerwca w dniu parafialnego odpustu. Gościć będziemy ks. prał. Sławomira Odera Postulatora Procesu Beatyfikacyjnego Jana Pawła II.
 4. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00. Do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia.
 5. We wtorek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. O godz. 13.00 Msza św. na Barbarce.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00 do 18.00.
 7. W Pierwszy Czwartek o godz. 17.30 na swoim czuwaniu modlitewnym zgromadzi się Wspólnota Margeretek, a po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 8. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na dodatkową Mszę św., którą odprawimy o godz. 16.30.  W tym dniu okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.
 9. W I sobotę miesiąca tradycyjnie o godz. 8.00 odmówimy różaniec, o godz. 8.30 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 10. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe tak bardzo związane z polską pobożnością, w naszym kościele odprawiać będziemy o godz. 17.45. Przypominamy także, że codziennie od godz. 17.30 trwa adoracja Najśw. Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi św. Przez cały miesiąc maj odmawiać będziemy także litanię loretańską po Mszy św. o godz. 8.30.
 11. Spotkanie wszystkich pragnących włączyć się w przygotowanie tegorocznego Festynu Parafialnego w środę o godz. 19.00 w plebanii.
 12. Dodatkowa próba chóru przed pielgrzymką na Jasną Górę w piątek o godz. 18.00.
 13. Dzieci klas II przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
 14. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Bóg zapłać wszystkim, którzy rozumieją potrzebę dalszych inwestycji i wspierają materialnie te dzieła.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza okolicznościowy numer tygodnika katolickiego Niedziela a w nim głównie materiały na temat Jana Pawła II, między innymi osób blisko z nim związanych: kard. Józefa Glempa, kard. Stanisława Dziwisza, o papieskim sanktuarium w Montorelli oraz wywiad z ks. Oderem, Postulatorem Procesu Jana Pawła II, którego będziemy gościć na naszym odpuście. Do każdego numeru dołączona jest płyta DVD z filmem o spotkaniu Papieża z młodzieżą świata w Częstochowie.
 16. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Halina Gajewska, l. 85, z ul. Słowiczej, śp. Mieczysława Niewiadomska, l. 86 z DPS, śp. Stanisław Mikuć l. 83, z ul. Kameliowej, śp. Stanisław Gorgolewski l. 85 z DPS, śp. Filip Łukomski 1,5 roku, z ul. Goździkowej, Wieczny odpoczynek…