3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  03.03.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 z Komunią św. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je ks. prof. Tomasz Dutkiewicz z UMK. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. Również w przyszłą niedzielę i kolejne nasz Parafialny Klub Seniora zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dalsze funkcjonowanie Klubu.
 4. Przyszła niedziela to także 2 niedziela miesiąca. Kolekta przeznaczona jest na dalsze parafialne inwestycje.
 5. Wznawiamy działalność Kręgu Biblijnego w naszej parafii. W ramach przygotowań do Wielkiego Postu zapraszamy na ,,skrutację Słowa Bożego” czyli modlitwę, medytację nad tekstem Pisma Świętego. Pierwsze spotkanie
  w środę 6 marca o godzinie 19.00 w salkach parafialnych, spotkanie potrwa około godzinę. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.
  Zaprasza ks. Bartłomiej. 
 6. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 10 marca na Mszy Świętej o godzinie 13.30, po Eucharystii spotkanie formacyjne w salce pod kaplicą Bożego Miłosierdzia.
 8. Wspólnota młodzieżowa, która gromadzi się przy naszej parafii zaprasza na spotkania formacyjne w każdy wtorek o godzinie 19.00.  
 9. W okresie Wielkiego Postu przy ołtarzu wystawione są dwie specjalnie wyrzeźbione w drewnie dla naszej parafii figury św. Brata Alberta i św. Maksymiliana, których relikwie znajdują się w naszym kościele. Gdyby ktoś chciał się stać fundatorem którejś z nich, prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. W Nauczycielu Ewangelii znajduje się więcej informacji na ten temat. 
 10. Już dzisiaj warto zaplanować letnie wakacje. Jednym z najpiękniejszych wydarzeń jest Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę, która odbędzie się tradycyjnie w dniach 1 – 12 sierpnia. Z Torunia grupy wyruszają 4 sierpnia po Mszy Świętej o godzinie 6.00 w katedrze. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej. Natomiast ks. Tomasz zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela od 26 września.
 11. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego serdecznie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w sobotę 9 marca od godziny 10.00 – 13.00. Toruń-Wrzosy
  ul. Jana Bosko 1.
 12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela, który jest dostępny w zakrystii. Na stoliku z prasą dostępny jest najnowszy numer Nauczyciela Ewangelii, w którym piszemy o pracach na naszym parafialnym cmentarzu
  i aktualnych sprawach parafialnych.