3 NIEDZIELA ZWYKŁA 27.01.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W środę 30 stycznia przypada 9 rocznica śmierci śp. ks. prał. Bogdana Górskiego. Mszę św. w jego intencji odprawimy o godz. 8.30. Niech nasza modlitwa i przyjęta Komunia św. będą wyrazem wdzięczności za wiele lat posługi Zmarłego Proboszcza pośród nas i za to wielkie dzieło, jakim jest wybudowanie naszej parafialnej świątyni.

 2. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

 3. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na dodatkową Mszę św., którą odprawimy o godz. 16.30.  W łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45 nabożeństwo pierwszopiątkowe z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.

 4. W sobotę 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz I sobotę miesiąca. Przed południem odwiedzimy chorych w domach prywatnych. Msze św. z poświęceniem gromnic w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Pierwszosobotni różaniec odmówimy o godz. 8.30. Jest to także w całym Kościele, z ustanowienia Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. We wszystkich świątyniach zbierane są ofiary na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych. W diecezji toruńskiej ofiary składamy na jedyny w naszej diecezji kontemplacyjny klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie. Cieszymy się, że jest tam nasza parafianka s. Maria Weronika od Serca Boga Ojca.

 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez Wspólnotę Neokatechumenalną. Bliższe informacje za tydzień.

 6. Parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci w Głuchołazach: dla dziewczynek 15-21 lipca, dla chłopców 21-27 lipca. Zgłoszenia u ks. Rafała. Natomiast Świetlica Antoninek w dniach 6-13 lipca organizuje kolonie letnie w Pieckach na Mazurach. Zgłoszenia i bliższe informacje od poniedziałku do piątku w Antoninku.

 7. W Roku Wiary zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej z udziałem naszych Księży Biskupów w dniach 20-27 kwietnia oraz do Sanktuariów Alpejskich w maju. Bliższe informacje i zapisy w biurze parafialnym.

 8. Trwają wizyty duszpasterskie u naszych parafian. Plan kolęd na najbliższy tydzień:

 • 27.01  NIEDZIELA – Niedźwiedzia, Sarnia
 • 28.01  PONIEDZIAŁEK – Jelenia, Myśliwska, Orla
 • 29.01  WTOREK – Szosa Chełmińska /z blokiem nr 234/ /na3/
 • 30.01  ŚRODA – bloki: Myśliwska, Szosa Chełmińska
 • 31.01  CZWARTEK – Dom Pomocy Społecznej
 • 02.02  SOBOTA – kolędy dodatkowe, dla rodzin, które nie mogły być w wyznaczonych terminach – prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedziel  i Nauczyciela Ewangelii.

 2. Członkowie Rady Osiedla Wrzosy zapraszają na dyżur Rady w poniedziałek 28 stycznia od godz. 18.30 do 19.30 w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 9. Można tam przedstawić wszystkie problemy naszego osiedla i sugestie dotyczące funkcjonowania Rady.

 3. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zbigniew Limont, l. 62, ul. Kozia, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00,  Wieczny odpoczynek…