5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  17.03.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Bóg zapłać wszystkim za udział w naszych parafialnych rekolekcjach. 
 2. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. Nasza parafialna schola organizuje dzisiaj i za tydzień kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód jest przeznaczony na scholkowy fundusz wakacyjny.
 4. Dzisiaj  i w kolejne niedziele nasz Parafialny Klub Seniora zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dalsze funkcjonowanie Klubu.
 5. Uczniowie Szkoły Muzycznej znajdującej się na terenie na naszej parafii od poniedziałku będą przeżywać swoje rekolekcje wielkopostne. W ramach tych rekolekcji jako parafia zorganizowaliśmy uczniom warsztaty muzyczno-liturgiczne pt. ,,Wielbij z Nami, Muzykami” pod kierunkiem pana Huberta Kowalskiego. Rekolekcje zakończą się Koncertem Uwielbieniowym w naszym kościele w środę 20 marca o godzinie 15.00 w godzinie miłosierdzia gdzie odmówimy koronkę i uwielbimy Boga śpiewem. Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie duchowe.
 6. Tym razem w ramach Wieczorów u św. Antoniego  zapraszamy na   Liturgię pokutną- w najbliższy czwartek 21 marca, godz. 18.45 
 7. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy w najbliższy piątek 22 marca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Goździkowa, Fasolowa, Rzepakowa, Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Brzoskwiniowa i Owsiana. Zakończenie na cmentarzu parafialnym ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Droga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.30.
 8. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie po Mszy św. o godz. 8.30.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św. 
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 po zimowej przerwie wznawiamy regularne odprawianie Mszy św. w kaplicy na Barbarce. Po Mszy św. odprawimy Drogę Krzyżową w lesie, śladami krzyży postawionych dla uczczenia męczeństwa mieszkańców Torunia zamordowanych przez Niemców.
 11. Tradycyjnie chcemy zorganizować wartę honorową mężczyzn przy Grobie Pańskim. Panów chyętnych do tej zaszczytnej funkcji prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub e-mailem podając swój kontakt. W sprawach organizacyjnych skontaktujemy się. Osobą odpowiedzialną jest akolita Michał Kuklewski. Tel. 574 710 228.
 12. Na prośbę części naszych parafian z tyłu kościoła wystawiliśmy skarbonkę na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego, niestety w związku z podwyższaną ciągle ceną kwiatów nie wszyscy mają możliwość zakupu całej doniczki lub bukietu, ale przynajmniej w jakiś sposób chcą się przyczynić do dekoracji Grobu Pańskiego.
 13. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.