5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  26.03.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać wszystkim za udział w naszych parafialnych rekolekcjach. Ojcowie Oblaci dziękują także za ofiary złożone na misje.
 2. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. Nasza parafialna schola organizuje dzisiaj i za tydzień kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód jest przeznaczony na scholkowy fundusz wakacyjny.
 4. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy w najbliższy piątek 31 marca. Rozpoczniemy ją w Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Goździkowa, Fasolowa, Rzepakowa, Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Brzoskwiniowa i Owsiana. Zakończenie na naszym cmentarzu parafialnym ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Droga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.30.
 5. W najbliższy piątek odbędzie się także tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym. 
 6. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie po Mszy św. o godz. 8.30.
 7. W najbliższą sobotę przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.00 odmówimy różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w ich domach z posługą sakramentalną, będzie to również świąteczna wizyta u chorych. Wszystkich, którzy dodatkowo pragną przyjąć kapłana prosimy o zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii.  
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św. 
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 po zimowej przerwie wznawiamy regularne odprawianie Mszy św. w kaplicy na Barbarce. Po Mszy św. odprawimy Drogę Krzyżową w lesie, śladami krzyży postawionych dla uczczenia męczeństwa mieszkańców Torunia zamordowanych przez Niemców na początku II wojny światowej. 
 10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.30 spotkamy się w kaplicy Miłosierdzia Bożego na wieczorze poświęconym św. Janowi Pawłowi II, będzie to czas modlitwy i refleksji oraz nasza odpowiedź na to co dzieje się dzisiaj w związku z Jego postacią. O godz. 21.00 przeniesiemy się pod pomnik św. Jana Pawła II i św. Matki Teresy, zapalimy znicze i trwać będziemy do godz. 21.37 na modlitewnym skupieniu.
 11. Kolejna akcji mobilnego poboru krwi przed naszym kościołem w niedzielę za tydzień od godziny 9.00 do 14.00 Akcja dedykowana dla  Tomka Barańskiego z Torunia, 16 letni chłopak choruje na białaczkę. Osoby pragnące oddać krew proszone są o przyniesienie dokumentu tożsamości z numerem PESEL.
 12. Pragniemy tak jak w poprzednich latach przygotować paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących naszych Parafian. Osoby, które pragną włączyć się w to dzieło prosimy o składanie darów przy ołtarzu św. Joanny lub ofiar do skarbony św. Antoniego jako Jałmużnę Postną. Jeśli znamy osoby, którym taka pomoc jest potrzebna prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 13. Nauczycieli, pracowników służby zdrowia, administracji i mediów zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się od jutra (poniedziałek 27 marca) do środy (29 marca) o godz. 18.00 w kaplicy dolnej w seminarium duchownym. W programie oprócz Mszy Świętej, konferencje tematyczne oraz koncert muzyki poważnej. Więcej informacji na plakacie.
 14. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. W numerze znajdziemy m.in. artykuł „Nie bójmy się spowiedzi”, nowe ataki na wolność Kościoła, o zamordowanym przez komunistów ks. Blachnickim, o wymodlonych cudach i jak zwykle porady zdrowotne i kulinarne. Niedzielę można nabywać w zakrystii, a nie tak jak dotychczas wyłożoną na stoliku. Cena 10 zł z kolorowym dodatkiem Bliżej życia z wiarą.