6 NIEDZIELA WIELKANOCY 05.05.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w środę 8 maja na:  spotkanie formacyjne o godz. 16.30,  wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.
  3. Najbliższa zbiórka zużytego i niepotrzebnego  sprzętu elektrycznego w naszej parafii w piątek 17 maja. Już dzisiaj warto przejrzeć piwnice i rozmaite składy. Wykorzystane elementy z tej zbiórki zasilą dzieła misyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  4. Rektor WSD w Toruniu informuje, że w sobotę 25 maja nasz parafianin diakon Szymon Stawicki przyjmie Święcenia Kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach związanych z przyjęciem  święceń zobowiązany jest do przekazania tej informacji Rektorowi.
  5. W listopadzie odbędzie się  diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach. Obecni będą nasi księża biskupi. Jest to dziękczynienie za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25 rocznica beatyfikacji błog. ks. Stefana Frelichowskiego. Informacje na diecezjalnej i parafialnej stronie internetowej.
  6. W zakrystii można nabyć kolejny numer Tygodnika Niedziela. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.