7. Dziękczynienie w Rodzinie

dziekczynienie plakat-maly

Dziękczynienie w rodzinie 2014 [fot. Karol Kin]

Serdecznie zapraszamy Wszystkich na nasze doroczne „Dziękczynienie w Rodzinie”.

Już 5. września (w sobotę) koniecznie spotkajmy się w Toruniu, w dawnym Porcie Drzewnym przy ul. Droga Starotoruńska, gdzie mieści się wznoszona świątynia – pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Od godz. 12.00 – na scenie nad wodą – wystąpią lubiane i znane z anteny Radia Maryja zespołów

– m.in.:

– Zespół Cygański Tabor

– Trzy Korony

– Mali Wierchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej

– Jacek Silski

– TRIM

– Anna & Romuald Spychalscy

– Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka z solistami

– ks. bp. Antoni Długosz z Siewcami Lednicy i

– Tercet Egzotyczny

Naszemu spotkaniu towarzyszyć będzie także modlitwa: Anioł Pański, Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski. Natomiast o godz. 16.00 – sprawowane będą pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego – ordynariusza diec. toruńskiej – uroczyste nieszpory podczas których nastąpi wmurowania kamienia węgielnego.

Msze św. w kaplicy pamięci (w dolnym kościele) sprawowane będą o godz.: 10.00, 11.00 i 12.00.

Zadbamy również o zdrowie

Wszyscy uczestnicy naszego „Dziękczynienia w Rodzinie”: od najmłodszych do najstarszych znajdą coś dla siebie. Przygotowaliśmy bogatą i zdrową ofertę kulinarną. Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność: owoce, przetwory, soki, nabiał, pieczywo i zioła. Na wszystkie dzieci będzie czekał plac zabaw.

Już od godz. 11.00 w „Miasteczku zdrowia” przy WSKSiM rozpoczną się bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii: mammografia i cytologia; chorób serca, cukrzycy, będzie możliwość wykonania badań w zakresie wczesnego wykrywania tętniaka jamy brzusznej. W auli uczelni o godz. 13.00 i 14.00 wykład i rozmowa z p. dr. n. med. Tomaszem Mierzwą chirurgiem – onkologiem.

Uwaga mieszkańcy Torunia! Specjalnie oznakowane bezpłatne autobusy będą kursowały z centrum Torunia – z przystanku przy alei Solidarności oraz z Rubinkowa do WSKSiM oraz z powrotem.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli, Ordynariusz Diecezji Toruńskiej JE ks Bp Andrzej Suski oraz Prezydent Miasta Torunia p. Michał Zaleski.

  1. września – Toruń – ul. Droga Starotoruńska to miejsce naszego rodzinnego spotkania.

Nie może zabraknąć Ciebie.

Zaproś także i innych. Spotkajmy się!

Serdecznie zapraszamy!!!!!!