Wieczory u Św. Antoniego-Bóg na czerwonej wyspie-o misjach na Madagaskarze

W Parafii św. Antoniego w Toruniu miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory u św. Antoniego”. W salce pod zakrystią zgromadzili się parafianie oraz goście, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Gośćmi wieczoru byli Joanna Miszkurka i Radosław Grodzki, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z misjami na Madagaskarze. Temat spotkania, „Bóg na Czerwonej Wyspie – o misjach na Madagaskarze”, przyciągnął wielu zainteresowanych tematyką misyjną oraz życiem na odległej, egzotycznej wyspie.

Joanna i Radosław z pasją opowiadali o codziennej pracy misjonarzy, wyzwaniach, z którymi muszą się mierzyć, oraz radościach, jakie niesie ze sobą ich działalność. Słuchacze mieli okazję poznać bogactwo kultury Madagaskaru oraz trudności, jakie napotykają misjonarze w swojej pracy.

Podczas spotkania wspomniano również o Zgromadzeniu Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek), które działa na Madagaskarze, pomagając najbardziej potrzebującym. Siostry prowadzą placówki medyczne, edukacyjne oraz duszpasterskie, wspierając lokalną społeczność.

„Wieczory u św. Antoniego” to cykl, który wzbogaca duchowo i poszerza horyzonty, umożliwiając głębsze zrozumienie misji Kościoła na różnych kontynentach. Kolejne spotkania z pewnością przyciągną równie wielu słuchaczy, spragnionych wiedzy i duchowych przeżyć.