BOŻE  NARODZENIE 25.12.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia w naszej parafii, zwłaszcza młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków, która przez wiele godzin przygotowywała dekoracje, dziękujemy ofiarodawcom tegorocznych choinek i panom, którzy natrudzili się przy ich wycinaniu i transporcie, naszemu zespołowi charytatywnemu, ofiarodawcom tegorocznych paczek dla ubogich naszej parafii oraz darczyńcom, którzy włączyli się w ogólnopolski projekt „Szlachetnej Paczki”. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Piotra i Pawła Iwickich i Jacka Wojtulskiego, którzy przygotowali  dekoracje wokół naszego kościoła. Dziękujemy za wszelką pomoc materialną i duchową okazaną naszej parafii w ostatnich dniach. Szczególne podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy z taką wytrwałością uczestniczyli w tegorocznych Roratach.
 2. Wszyscy, którzy dzisiaj uczestniczyli w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
 3. Ofiary składane do skarbonki przy żłobku przeznaczone są na misje. Nasza Parafia wspiera swoimi ofiarami szczególnie misje w Zambii oraz na Madagaskarze.
 4. Jutro drugi dzień świąteczny, Msze św. według porządku niedzielnego.  W tym dniu zgodnie z prośbą księdza biskupa Andrzeja składamy kolektę na kompleksowy remont toruńskiej Katedry. Nie ma Mszy św. w DPS.
 5. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy w środę 28 grudnia. Program kolęd zamieszczony jest w gablocie przed kościołem, w Nauczycielu Ewangelii oraz na stronie internetowej parafii.  W dni powszednie rozpoczynamy kolędę o godz. 16.00. W tym tygodniu odwiedzimy:28.12 ŚRODA – Bloki: Myśliwska, Sz. Chełmińska 219-221 /numery nieparzyste/

  29.12 CZWARTEK – Rysia, Sz. Chełmińska /z blokiem 234/,

  30.12  PIĄTEK – Jastrzębia, Jelenia, Kozia, Myśliwska

  31.12 SOBOTA – nie kolędujemy

  01.01  NIEDZIELA – nie kolędujemy

 6. W piątek 30 grudnia po Mszy św. wieczornej w kościele zapraszamy na wspólne kolędowanie . Spotkanie zostało przewidziane nie jako koncert lecz wspólny śpiew najbardziej znanych i lubianych kolęd i pastorałek.
 7. W sobotę w ostatnim dniu roku o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za kolejny rok połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. Pragniemy wspomnieć także wszystkich naszych Parafian zmarłych w tym roku, dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Każdej zmarłej osobie zapalimy świecę. Można również przynieść własną lampkę i zapalić ją w czasie Mszy św. przed ołtarzem poświęcając ją swoim Zmarłym.
 8. W przyszłą niedzielę  przypada Nowy Rok i uroczystość Bogarodzicy NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 9. Polecamy świąteczny numer Niedzieli z kalendarzem ściennym, płytą DVD z filmem o św. Janie Pawłem II, z ciekawymi wywiadami i artykułami o Bożym Narodzeniu. Dostępny jest także grudniowy numer naszych gazet: Ślady na Wrzosach i Nauczyciel Ewangelii.