BOŻE  NARODZENIE 25.12.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia w naszej parafii, zwłaszcza młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków, która przez wiele godzin przygotowywała dekoracje, dziękujemy ofiarodawcom tegorocznych choinek p. Ilonie Starczewskiej i Nadleśnictwu Toruń, p. Mariuszowi Korcala za ich transport do parafii, ofiarodawcom tegorocznych paczek dla ubogich naszej. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Piotra Iwickiego oraz Jacka i Pawła Wojtulskich za dekoracje wokół naszego kościoła. Dziękujemy za wszelką pomoc materialną i duchową okazaną naszej parafii w ostatnich dniach. 
  2. Wszyscy, którzy dzisiaj uczestniczyli w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  3. Ofiary składane do skarbonki przy żłobku przeznaczone są na misje. Nasza Parafia wspiera swoimi ofiarami szczególnie misje w Burundii, Rwandzie, Zambii, Syberii oraz na Madagaskarze i na Ukrainie.
  4. W piątek 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  5. W sobotę drugi dzień świąteczny. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji.
  6. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy do jakiej się przyzwyczailiśmy przez wszystkie lata. Wszystkich, jednak, którzy zechcą przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym, zakrystii lub drogą e-mailową. Na stronie internetowej publikujemy proponowany plan kolęd. Drugą sugerowaną formą będzie Msza św. w kościele w dniu kolędy w intencji mieszkańców ulic w tym dniu wyznaczonych.
  7. Najbliższa  niedziela obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. odnawiać będziemy małżeńskie ślubowania.
  8. Polecamy grudniowy numer naszych gazet: Świąteczny numer Niedzieli w cenie 10 zł oraz Ślady na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.