BOŻE  NARODZENIE /25.12.2022/

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia w naszej parafii, zwłaszcza młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków, która przez wiele godzin przygotowywała dekoracje, dziękujemy ofiarodawcom tegorocznych choinek p. Ilonie Starczewskiej i Nadleśnictwu Toruń i p. Mariuszowi Korcala. P. Bogdanowi Mykhaylowychowi z Ukrainy za przygotowanie stojaków do choinek i sponsorom ich remontu. Wyrazy wdzięczności kierujemy do p. Danuty Majszak,  Piotra Iwickiego oraz Jacka i Pawła Wojtulskich za dekoracje Barbarki i terenu wokół naszego kościoła. Dziękujemy za wszelką pomoc materialną i duchową okazaną naszej parafii w ostatnich dniach. 
 2. Wszyscy, którzy dzisiaj uczestniczyli w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
 3. Ofiary składane do skarbonki przy żłobku przeznaczone są na misje. Nasza Parafia wspiera swoimi ofiarami szczególnie misje na Kubie, w Burundii, Rwandzie i Zambii.
 4. W poniedziałek drugi dzień świąteczny. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji, natomiast z tyłu kościoła można złożyć swój dar na Fundusz Obrony Życia, z którego utrzymują się m.in. Domy Samotnej Matki. 
 5. W sobotę 31 grudnia w ostatnim dniu roku o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za kolejny rok połączoną z nabożeństwem przebłagalno – dziękczynnym za kończący się rok. Wspominać będziemy także wszystkich zmarłych w tym roku naszych Parafian, dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Każdej zmarłej osobie zapalimy świecę. Można również przynieść własną lampkę i zapalić ją w czasie Mszy św. przed ołtarzem poświęcając ją swoim Zmarłym z innej Parafii. 
 6. W przyszłą niedzielę przypada Nowy Rok i uroczystość Bogarodzicy NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 7. Po przerwie związanej pandemią koronawirusa wracamy do tradycyjnej wersji kolęd. Domy naszych Parafian rozpoczniemy odwiedzać w środę 28 grudnia. Program kolęd umieszczony jest na w gablocie parafialnej, na stronie internetowej i w Nauczycielu Ewangelii. W najbliższych dniach odwiedzimy:
  28.12 ŚRODA – Domy: Myśliwska , Bloki: Myśliwska 4-6-8, Sz. Chełmińska 219-221 /numery nieparzyste/
  29.12 CZWARTEK – Bażantowa, Wilcza
  30.12 PIĄTEK – Jastrzębia, Orla
  31.12 SOBOTA  i 01.01  NIEDZIELA – nie kolędujemy
  Od poniedziałku do piątku kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w  soboty o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 15.00. Bardzo prosimy nowych mieszkańców naszej parafii o zgłoszenia.
 8. W dniach od 4 do 14 września 2023 r. zapraszamy na parafialną pielgrzymkę pieszą do Santiago de Compostela tzw. Drogą Portugalską. Program umieszczony jest w Nauczycielu Ewangelii i na stronie internetowej parafii. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z ks. proboszczem.
 9. Polecamy grudniowy numer naszych gazet: Świąteczny numer Niedzieli oraz grudniowe wydania naszych pism: Ślady na Wrzosach i Nauczyciel Ewangelii.