BRACTWO ŚW. JÓZEFA POWOŁUJE NOWYCH CZŁONKÓW

Dzień Ojca, przypadający w tym roku w niedzielę, stanowił doskonałą okazję, aby zainteresować wiernych działalnoscią Bractwa Św. Józefa. Jest to bardzo młoda wspólnota w naszej parafii, którą tworzy coraz większa liczba członków.

Grupa ta ma charakter duszpasterstwa stanowego, tzn. skupia mężczyzn i młodzieńców na miarę potrzeb Rodziny i Kościoła lokalnego. A potrzeby te są oczywiście ogromne.

Zaangażowanie przedstawicieli płci męskiej w realizację celów statutowych bractwa, z uwględnieniem niekwestionowanego wsparcia duchowego ze strony niewiast, pozwala duszpasterzom lepiej rozpoznać potrzeby jego członków, towarzyszyć im w troskach oraz oferować konkretną pomoc w rozwiązywaniu nieuniknionych problemów życiowych. Jeżeli odbywa się to w duchu modlitwy i za wstawiennictwa Św. Józefa, możemy mieć pewność, że owo dzieło wyda błogosławione owoce w życiu zarówno rodzin, jak i wspólnoty parafialnej.

Z inicjatywy naszej parafianki, p. Danuty Majszak, która przekazała swoją prywatną intencję mszalną właśnie miejscowemu Bractwu Św. Józefa, w dn. 23.06.2019 w kaplicy na Barbarce odprawiona została Eucharystia w intencji żyjących i zmarłych ojców. Również tych, którzy pogubili się w swoim powołaniu. Z kolei akolita, p. Michał Kuklewski, przedstawił główne cele bractwa oraz podzielił się swoim świadectwem. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy Św. zainteresowani wierni udali się na spacer do pobliskiej groty Św. Barbary. Tam przywołana została postać tej wyjątkowej męczennicy oraz jej rola w życiu przedstawicieli typowo męskich zawodów. Za swoją opiekunkę obierali ją bowiem górnicy, marynarze, murarze, architekci, ludwisarze, kowale, więźniowie, artylerzyści i minerzy.

Następnie ks. Mariusz odmówił wspólnie z uczestnikami marszu litanię do Św. Józefa, po czym udzielił okolicznościowego błogosławieństwa.

Wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć do do tej wyjątkowej wspólnoty prosimy o wypełnienie stosownej deklaracji, dostępnej w zakrystii. Oczywiście akt ten powinien zostać poprzedzony stosownym rozpoznaniem, gdyż członkostwo w Bractwie Św. Józefa ma charakter dożywotni.

Sáncte Ióseph, ora pro nobis!