Drodzy Parafianie…

Kochani Parafianie
Już za dwa tygodnie, w niedzielę 13 czerwca przeżywać będziemy doroczną uroczystość św. Antoniego. Jak zwykle przygotowujemy się do niej duchowo i materialnie. Już w sobotę świętować będziemy w czasie XIII Festynu św. Antoniego. Po raz drugi odbędzie się on na gościnnym terenie Domu Pomocy Społecznej. Nasza Akcja Katolicka przy współpracy z instytucjami działającymi na Wrzosach, przygotowała jak zwykle wiele atrakcji, których adresatami będą dorośli i dzieci.

Centralnym wydarzeniem będzie Suma Odpustowa, którą w tym roku odprawi Metropolita Lwowa ks. abp Mieczysław Mokrzycki, znany jako wieloletni sekretarz osobisty Papieża Jana Pawła II i Ojca Świętego Benedykta XVI. Jego obecność w naszej parafii będzie związana z poświęceniem pomnika „Błogosławieni Miłosierni”, przedstawiającego Jana Pawła II i Matkę Teresę idących razem, jako świadków miłości chrześcijańskiej. Pomnik jest darem, który otrzymała nasza parafia. Autorem monumentu jest znany toruński artysta Zbigniew Mikielewicz. Wśród jego „świeckich” prac można wymienić m.in. Filutka na ul. Chełmińskiej oraz Kargula i Pawlaka przy Multikinie. Obecna jego rzeźba ma wyjątkowy charakter i głębokie przesłanie, tak bardzo potrzebne współczesnemu światu.
Trwają także inne prace na zewnątrz, kończymy ogrodzenie od strony Szosy Chełmińskiej, wykonujemy drogę procesyjną z granitu w tylnej części kościoła. Rozpoczęliśmy także kolejną inwestycję, jaką są granitowe schody. W osi głównego wejścia zostanie wybudowana kapliczka Matki Bożej, przed którą gromadzić się będziemy na maryjnych nabożeństwach. Będzie to także prywatnie miejsce rekreacyjno – modlitewne. Piękna zieleń, szum wody z fontanny oraz ławki skierowane na kapliczkę, sprzyjać będą duchowej rekreacji i zadumie. Prace są spóźnione, co spowodowała długa zima oraz niepogoda w ostatnich tygodniach. Mam nadzieję, że wszystko to już wkrótce będzie naszą radością.
Wszystkie te inwestycje są niezwykle kosztowne. Musimy na nie zgromadzić ok. 300 tys. zł. Mam jednak nadzieję, że dzięki życzliwości moich Parafian, jak zwykle uda się nam znowu zakończyć ten rok, ciesząc się ogromem wykonanych prac. Już ponad 200 rodzin odpowiedziało pozytywnie na moją prośbę skierowaną w liście kolędowym, składając swój dar. Nazwiska wszystkich dobrodziejów wpisujemy do Złotej Księgi, która uroczyście w darach ołtarza zostanie przyniesiona w czasie liturgii odpustowej. Szczególne podziękowanie kieruję do tych naszych Parafian, którzy regularnie pomagają Parafii.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją modlitwą, ofiarą oraz bezinteresowną pracą wspierają nasze działania.

Z modlitwą
Ks. prob. Wojciech Miszewski