Dziękczynienie w Rodzinie – 10 lat TV Trwam

Drodzy widzowie TV Trwam, słuchacze Radia Maryja! Kochana Rodzino Radia Maryja!

Serdecznie zapraszamy na „Dziękczynienie w Rodzinie” – dziękczynienie za 10 lat ewangelizacyjnej działalności TV Trwam!

Już 7 września koniecznie spotkajmy się w Toruniu, w dawnym Porcie Drzewnym przy ul. Droga Starotoruńska 3, gdzie mieści się siedziba Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i jest wznoszona świątynia – pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II.

Od godz. 12.00 – na scenie nad wodą – zespoły z Kaszub, Podhala i Opoczna – poprzez śpiew i taniec – zaprezentują kulturowe bogactwo swoich regionów. „A to Polska właśnie”. Nie zabraknie także lubianych i znanych z anteny Radia Maryja zespołów. Dla Państwa wystąpią m.in.: Gang Marcela, Arisa Vinci, Maciej Wróblewski, Orkiestra Kopalni Węgla kamiennego „Sośnica”, Damian Holecki, Romuald Spychalski i Anna Jurczyńska, Krystyna Giżowska oraz Jan Wojdak – Zespół Wawele. Na naszej scenie program artystyczny zatytułowany „Powstanie 1863 – Jedna jest Polska” dedykowany pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego w 150. rocznicę jego wybuchu przedstawią: Halina Łabonarska i Zespół Zayazd. Naszemu spotkaniu towarzyszyć będzie także modlitwa: Anioł Pański, Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski. Msze św. w kaplicy akademickiej WSKSiM sprawowane będą o godz.: 10.00, 11.00 oraz 12.00.

Wszyscy uczestnicy naszego „Dziękczynienia w Rodzinie”: od najmłodszych do najstarszych znajdą coś dla siebie. Przygotowaliśmy bogatą i zdrową ofertę kulinarną. Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność: owoce, przetwory, soki, nabiał, pieczywo i zioła. Na wszystkie dzieci będzie czekał plac zabaw. Czynne będą stoiska: Radia Maryja, WSKSiM, FNP, SKOK-u Stefczyka, oraz telefonii „w naszej Rodzinie”.

Już w południe rozpoczną się konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii, chorób serca i cukrzycy. Będzie można także wykonać stosowne badania.

Specjalnie oznakowane bezpłatne autobusy będą kursowały z centrum Torunia – z przystanku przy ul. Odrodzenia oraz z Rubinkowa do WSKSiM oraz z powrotem. Szczegółowy rozkład jazdy został zamieszczony na naszym portalu: www.radiomaryja.pl oraz na stronie Urzędu Miasta Torunia.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: Ordynariusz Diecezji Toruńskiej JE ks. bp Andrzej Suski oraz prezydent Miasta Torunia pan Michał Zaleski. Patroni medialni: Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik oraz miesięcznik W naszej Rodzinie.

7 września – Toruń – siedziba WSKSiM to miejsce naszego rodzinnego spotkania. Nie może zabraknąć Ciebie. Zaproś także i innych. Spotkajmy się!

dziekczynienie-w-rodzinie_plakat