I niedziela adwentu 01.12.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 

 1. Jutro rozpoczynamy Roraty, to stara polska tradycja sięgająca średniowiecza. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako Wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez Świetlicę Antoninek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na kolonie letnie dzieci i inne cele charytatywne. 
 3. Również w przyszłą niedzielę 8 grudnia po Mszach św. będzie można nabyć ozdoby świąteczne i inne prace wykonane przez niepełnosprawnych uczestników z pomocą opiekunów w Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych Katolickiego Stowarzyszenia Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman, a uzbierane pieniążki posłużą na wyjazd wakacyjny i materiały do terapii dla niepełnosprawnych.
 4. Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary. 
 5. Nową cykliczną inicjatywą duszpasterską w naszej parafii będą Wieczory u św. Antoniego, obejmujące cykl wykładów, katechez, spotkań ze Słowem Bożym. Na I spotkanie  w piątek 6 grudnia o godz. 18.45 w kaplicy miłosierdzia Bożego zaprosiliśmy p. dr hab. Sylwię Grochowina, prof. UMK, która przedstawi temat: ” Egzekucje na Barbarce jako fragment Zbrodni Pomorskiej”. Serdecznie zapraszamy
 6. W tym tygodniu I środa miesiąca. O godz. 17.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca, a o godz. 18.00 Msza św. W intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
 7. W I czwartek  miesiąca modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. O godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek, a po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 8. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 9. W I sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych w ich domach.
 10. Msza św. i spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 14.30. Natomiast po wieczornej Mszy św. również w przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 11. W niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele. 
 12. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce jak co roku dzień modlitwy i materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka na ten cel po Mszach św.
 13. Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym.
 14. Mężczyzn pragnących pogłębić swoje życie duchowe na wzór św. Józefa Opiekuna Rodzin zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia Mężczyzn, który odbędzie się w kościele św. Maksymiliana na Rubinkowie w poniedziałek 2 grudnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00.
 15. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.