I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Jutro rozpoczynamy Roraty. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Dzieci przynoszą lampiony i każdego dnia otrzymają fragment składanki. Mamy nadzieję, że tak jak w latach poprzednich będzie nas bardzo wielu. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 2. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane będą świece wigilijne w cenie 5 i 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Opłatki dostępne są w biurze parafialnym w ciągu całego tygodnia. Świetlica Antoninek rozprowadza ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci, a Bursa Akademicka Caritas z Przysieka oferuje sianko na stół wigilijny.

 3. Wzorem lat ubiegłych pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przez cały okres adwentu przy ołtarzu św. Joanny będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej, o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek. Spowiedź św. od godz. 17.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00

 5. W I piątek modlitwą i ofiarą wspieramy dzieła misyjne. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.30. W Pierwszy Piątek Miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

 6. W sobotę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski.

 7. Adwentowy dzień skupienia dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższą sobotę 8 grudnia o godz. 10.00. Obecność obowiązkowa.

 8. W niedzielę za tydzień o godz. 14.30 kolejna Msza św. dla dzieci klas II i ich rodziców – poświęcimy medaliki Matki Bożej.

 9. Chorych z posługą sakramentalną w miesiącu grudniu odwiedzimy w sobotę 2 grudnia.

 10. Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Bardzo chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Chęć przekazania drzewek prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do 16 grudnia.

 11. We wtorek 4 grudnia w liturgii Kościoła wspominamy:– św. Barbarę – Msza św. odpustowa w kaplicy na Barbarce w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

 12. Za tydzień w całej Polsce przed kościołami zbiórka ofiar na Kościół na  Wschodzie. Natomiast kolekta przeznaczona jest na dalsze inwestycje parafialne.

 13. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. W nim m. in. jak po katolicku przeżyć adwent