I  NIEDZIELA  ADWENTU 02.12.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 1. Witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. Pawła Szczęsnego, który dzisiaj głosi nam Słowo Boże i będzie nam pomagał w parafii. Ks. Paweł jest studentem liturgiki w Warszawie i odpowiedzialnym za ceremonie diecezjalne w toruńskiej Katedrze.
 2. Jutro rozpoczynamy Roraty. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako Wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Dzieci przynoszą lampiony i każdego dnia otrzymają fragment składanki. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 3. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas w cenie 8 13 i 15 zł oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez Świetlicę Antoninek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na kolonie letnie dzieci i inne cele charytatywne.
 4. Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary. Prosimy także o informację o osobach, którym potrzebna jest pomoc materialna.
 5. W tym tygodniu I środa miesiąca. O godz. 17.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca, a o godz. 18.00 Msza św. W intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek  miesiąca. W tym dniu modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. O godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek, a po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 7. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 8. W sobotę 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00. O godz. 12.00 w kościele zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski. Pół godziny wcześniej zapraszamy do kaplicy osoby, które chciałyby wstąpić do Rycerstwa Niepokalanej.
 9. Msza św. i spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 14.30. Natomiast po wieczornej Mszy św. również w przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. W niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele.
 11. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce jak co roku dzień modlitwy i materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka na ten cel po Mszach św.
 12. Co roku na przełomie listopada i grudnia Szlachetna Paczka łączy Polaków we wzajemnej pomocy – potrzebujących z dobroczyńcami.  Na terenie naszej parafii powstał rejon Szlachetnej Paczki TORUŃ WRZOSY Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zostać Darczyńcami i pragną zorganizować pomoc w swojej parafii, przygotowując paczkę do wybranej rodziny.  Zapraszamy na stronę www.szlachetnapaczka.pl.
 13. Mężczyzn pragnących pogłębić swoje życie duchowe na wzór św. Józefa Opiekuna Rodzin zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia Mężczyzn, który odbędzie się w kościele św. Maksymiliana na Rubinkowie w poniedziałek 3 grudnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00.
 14. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.