I  NIEDZIELA  ADWENTU 03.12.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 1. Jutro rozpoczynamy Roraty, to stara polska tradycja sięgająca średniowiecza. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako Wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas w cenie 10, 20 i 25 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na inicjatywy charytatywne Caritas. Dostępny jest także nasz parafialny kalendarz na rok 2024.
 3. Przez okres adwentu zbieramy dary dla naszych najuboższych parafian, z których zrobimy świąteczne paczki. Można je składać przy ołtarzu św. Joanny.
 4. W I czwartek  miesiąca  modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w milczeniu, a o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek.
 5. Dzisiaj przeżywamy odpust św. Barbary na Barbarce z okazji jej jutrzejszego wspomnienia. Od 3 lat nową inicjatywą naszej parafii i innych środowisk jest Zlot Barbar. Zapraszamy na Barbarkę kobiety o imieniu Barbara oraz wszystkich czcicieli świętej. Rozpoczęcie o godz. 13.00 Mszą św. Następnie modlitwa przy grocie św. Barbary i spotkanie przy ognisku.
 6. W ramach wieczorów u św. Antoniego w czwartek 7 grudnia o godz. 18.45 zapraszamy na prelekcję ks. Bartłomieja Surdykowskiego pt.: „Adwent. Jak Kościół oczekuje na przyjście  Jezusa?
 7. W piątek 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00. O godz. 12.00 w kościele zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski.
 8. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce jak co roku dzień modlitwy i materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka na ten cel po Mszach św. do naszych skarbonek.
 9. W przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza. Ofiary przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. W ostatnim miesiącu wyremontowaliśmy pomieszczenia zakrystii.
 10. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.
 11. Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne które odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 grudnia na Mszy św. o godz. 13.30.
 12. Kolejna akcja mobilnego poboru krwi przed naszym kościołem w przyszłą niedzielę od godz. 9.00 do 14.00. Osoby oddające krew prosimy o zabranie dokumentu tożsamości.
 13. W dniach 4-6 grudnia 2023 r. odbędzie się w Szkole Muzycznej XVI Ogólnopolski Konkurs Kameralistyki Fortepianowej. Przy tej okazji udało nam się zorganizować Koncert Towarzyszący konkursowi, który odbędzie się 4 grudnia 2023 r. o godz. 18.00. Bliższe informacje o możliwości nabycia biletów w ogłoszeniach na stronie parafialnej.
 14. Poniżej link do portalu biletowego
  https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1452-koncert-towarzyszacy-xvi-ogolnopolskiemu-konkursowi-kameralistyki-fortepianowej-98048?id=536624#overall
  Koncert jest wart uwagi ze względu na znakomitych wykonawców (duet fortepianowy: Kinga Firlej-Kubica i Wojciech Kubica, duet Janusz Wawrowski (skrzypce) i Robert Morawski (fortepian) oraz trio, gdzie do duetu skrzypcowo-fortepianowego dołączy wiolonczelista Rafał Kwiatkowski; jak i ze względu na repertuar: I. J. Paderewski „Album Tatrzańskie”, G. Bacewicz – Sonata da camera na skrzypce i fortepian; J. Brahms – Trio H-dur op. 8 cz. I, S. Rachmaninow – Trio g-moll „elegijne”. Ponadto będzie możliwe zobaczenie i usłyszenie oryginalnego Stradivariusa 🙂
 15. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii i Śladów na Wrzosach