I  NIEDZIELA  ADWENTU 27.11.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

  1. Jutro rozpoczynamy Roraty, to stara polska tradycja sięgająca średniowiecza. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako Wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas w cenie 10 i 20 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na inicjatywy charytatywne organizowane przez Caritas. 
  3. W I czwartek  miesiąca  modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w milczeniu, a o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek.
  4. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
  5. W I sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych w ich domach. 
  6. Wznawiamy funkcjonowanie naszej parafialnej scholii. Zapraszamy dziewczynki na pierwszą próbę  w najbliższą sobotę o godz. 9.00
  7. W przyszłą niedzielę 4 grudnia przeżywamy wspomnienie św. Barbary. Nową inicjatywą naszej parafii i innych środowisk jest II Zlot Barbar. Zapraszamy w tym dniu na Barbarkę wszystkie kobiety o imieniu Barbara oraz wszystkich czcicieli świętej zwłaszcza tych, którym szczególnie patronuje. Rozpoczęcie o godz. 13.00 Mszą św. którą odprawimy przed kaplicą. Następnie modlitwa przy grocie św. Barbary i spotkanie przy ognisku. Program na stronie internetowej parafii oraz w Nauczycielu Ewangelii.
  8. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce jak co roku dzień modlitwy i materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka na ten cel po Mszach św.
  9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.