I  NIEDZIELA  ADWENTU 30.11.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Jutro rozpoczynamy Roraty. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Dzieci przynoszą lampiony i każdego dnia otrzymają fragment składanki. Mamy nadzieję, że tak jak w latach poprzednich będzie nas bardzo wielu. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane będą świece wigilijne w cenie 6 i 12 zł oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez Świetlicę Antoninek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Młodzież z Bursy Akademickiej Caritas rozprowadza własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.
 3. Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary. Prosimy także o informację o osobach, którym potrzebna jest pomoc materialna.
 4. Na spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w środę o godz. 17.00 do kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej, o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek. Spowiedź św. od godz. 17.00. Tego dnia szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek do godz. 20.00
 6. W I piątek modlitwą i ofiarą wspieramy dzieła misyjne. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W Pierwszy Piątek Miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 7. W I sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 8. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają na katechezę adwentową w najbliższą środę 3 grudnia o godz. 19.00 w naszym kościele.
 9. Chorych z posługą sakramentalną w miesiącu grudniu odwiedzimy w sobotę  22 grudnia.
 10. Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym.
 11. W czwartek 4 grudnia wspominamy– św. Barbarę, a w sobotę – św. Mikołaja.
 12. Za tydzień w niedzielę w całej Polsce jak co roku dzień modlitwy i materialnej pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka na ten cel po Mszach św.
 13. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.