I  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  01.03.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00, a dla dzieci – o godz. 17.00. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2. Na stoliku z tyłu kościoła wyłożyliśmy skarbonki wielkopostne Caritas w których można zbierać zaoszczędzone drobne pieniądze, które na końcu Wielkiego Postu złożymy jako dar dla najuboższych. W tym roku akcja Caritas Polska odbywa się pod hasłem „Dar juniora dla seniora”.
 3. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. 
 4. W środę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca, następnie o godz. 17.30 różaniec i Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. 
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
 7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. 
 8. W sobotę o godz. 8.00 odmówimy różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych w ich domach.
 9. Zapraszamy na Kurs Przedmałżeński, który trwa dwa weekendy: 13-14 marca oraz 27-28 marca. Informacje na stronie internetowej parafii /pod nr telefonu 607973193 Małgorzata Tomaszewska/
 10. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę za tydzień o godz. 14.30 na Mszę św. i spotkanie.
 11. Również za tydzień kolekta gospodarcza na ogrzewanie kościoła i obiektów parafialnych oraz na dalsze parafialne inwestycje. W najbliższych tygodniach chcemy uporządkować teren nowej części naszego cmentarza. W kolejnych planach jego ogrodzenie. 
 12. Przyszła niedziela to także w całym Kościele „Dzień modlitwy i solidarności z misjami i misjonarzami”. Po Mszach św. będzie można złożyć swój dar na misje. To jedna z okazji w Wielkim Poście do złożenia tzw. jałmużny postnej.
 13. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 zaprasza rodziców i dzieci – kandydatów do klasy pierwszej szkoły podstawowej na dzień otwarty we wtorek 3 marca o godz. 17.00. 
 14. Szkoły Salezjańskie ogłaszają nabór do klas pierwszych i „zerówki”. Dzień otwarty szkoły w sobotę 7 marca w godz. 10.00 – 13.00.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.