I  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  06.03.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 z Komunią św. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Zapraszamy osoby dorosłe na katechezy w ramach kursu Alpha. Katechezy te rozpoczną się w poniedziałek 7 marca o godzinie 19.00 w salkach domu parafialnego. Alpha to cykl 12 spotkań dla wszystkich poszukujących głębszej relacji z Bogiem. Warto przyjść i rozeznać czy jest to forma ewangelizacji dla mnie. Katechezy są dla każdego i do niczego nie obligują. Jeśli ktoś ma pytania związane z tą formą ewangelizacji prosimy o kontakt pod adresem mailowym antoniwrzosy@gmail.com
  3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w środę 9 marca na spotkanie formacyjne o godz. 16.30 i wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencjach wspólnoty.
  4. Służbę Liturgiczną Ołtarza naszej parafii zapraszamy na zbiórkę, która odbędzie się w sobotę 12 marca o godz. 12.00 w domu parafialnym.
  5. Przyszła niedziela w całym Kościele to „Dzień modlitwy i solidarności z misjami i misjonarzami”. Po Mszach św. będzie można złożyć swój dar na misje. To jedna z okazji w Wielkim Poście do złożenia tzw. jałmużny postnej.
  6. Zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne, które odbędzie się 13 marca na Mszy Świętej o godzinie 13.30 bezpośrednio po Niej spotkanie w salce parafialnej.
  7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 13 marca. Rozpoczęcie na Mszy św. o god.13.30, następnie spotkanie formacyjne.
  8. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na ogrzewanie kościoła i dalsze parafialne inwestycje.
  9. Nauczycieli, lekarzy, samorządowców, pracowników administracji i mediów zapraszamy na rekolekcje od 7 do 9 marca w kaplicy seminarium duchownego w Toruniu. Każdy dzień rozpoczniemy Mszą Św. z konferencją o godz. 18.00, a później koncert muzyki poważnej. W tym roku rekolekcje poprowadzi ks. prof. Piotr Roszak z Wydziału Teologicznego UMK. Program rekolekcji podany jest także na plakacie w gablocie.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela i marcowy numer Nauczyciela Ewangelii.