I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 09.03.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze inwestycje w naszej parafii. Został wykonany kompleksowy remont dachów na domach parafialnych i kaplicy Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęliśmy prace przy monitoringu terenu kościelnego. Do końca marca chcemy uzyskać zgodę na użytkowanie nowej części naszego cmentarza.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Ofiary dla najuboższych można składać do skarbony św. Antoniego.
  4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, że jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.
  5. W środę rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół nr 9. Spotkania rekolekcyjne w kościele od  środy do piątku: klasy 0 – III godz. 9.15, klasy IV-VI – godz. 10.45, klasy gimnazjalne – godz. 12.30.
  6. W związku z rekolekcjami szkolnymi, od środy do piątku codzinna Droga Krzyżowa o godz. 8.00.
  7. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w holu przy biurze parafialnym rozprowadza świece wielkanocne w cenie 7 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Posłańca św. Antoniego.