I  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  10.03.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, a dla dzieci – o godz. 17.00. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy dzisiaj o godz. 14.30 na Mszę św. i spotkanie.
 3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania również dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, przeznaczymy je na ogrzewanie kościoła i obiektów parafialnych. Faktura za styczeń wyniosła ponad 12 tys. zł.  Przygotowujemy także kolejne parafialne inwestycje, kaplicę w DPS i ogrodzenie nowej części cmentarza.
 5. We wtorek od godz. 18.30 kolejny dyżur prawników udzielających bezpłatnych porad prawnych.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę o godz. 17.00 w domu parafialnym.
 7. Od środy do piątku w kościele odbywać się będą rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9. W tych dniach codzienna Droga Krzyżowa o godz. 8.00.
 8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po Mszy św. wieczornej
 9. Na stoliku z prasą wyłożone są Zdrapki Wielkopostne. Na każdy dzień Wielkiego Postu znajduje się tam zadanie do wykonania, mające pogłębić nasze życie duchowe i wspólnotowe. Tradycyjnie również Caritas dostarczyło skarbonki wielkopostne, w których można zbierać zaoszczędzone drobne pieniądze, które na końcu Wielkiego Postu można złożyć jako dar dla najuboższych.
 10. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. we wszystkich kościołach można złożyć swój dar na misje.
 11. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego, jako jałmużnę postną lub wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.
 12. W dniach 19-30 listopada zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Rwandy do jedynego w Afryce miejsca objawień Matki Bożej w Kibeho. Zapisy w biurze parafialnym. Program m.in. na naszej stronie internetowej.
 13. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. podczas wszystkich Mszy św. w niedziele, a w dni powszednie  w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz od godz. 17.30 do 18.00.
 14. Kolejna edycja Kursu Przedmałżeńskiego w naszej parafii odbędzie się od piątku 29 marca do niedzieli 31 marca. Rozpoczęcie w piątek po wieczornej Mszy św.
 15. Rada Okręgu Osiedla Wrzosy po raz trzeci serdecznie zaprasza na kameralne spotkanie mieszkańców naszego osiedla w wieku 50+. Spotkanie odbędzie się w naszej parafii w dniu 30 marca o godzinie 17.00 Spotkanie ma charakter integracyjny i gwarantujemy miłe spędzenie popołudnia. Zapisy prosimy zgłaszać  w biurze parafialnym. Liczba miejsc ograniczona.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.