I  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  18.02.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 2. Parafialny Oddział AK dzisiaj po Mszach św. zbierać będzie ofiary na dożywianie dzieci w szkole i działania świetlicy Antoninek.
 3. Dzisiaj przed kościołem ministranci rozprowadzają tzw. Zdrapki Wielkopostne. Na każdy dzień Wielkiego Postu znajduje się tam zadanie do wykonania, mające pogłębić nasze życie duchowe i wspólnotowe. Zdrapki są bezpłatne, można przy okazji złożyć do puszek drobną ofiarę.
 4. Najbliższe spotkanie przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w najbliższą sobotę 24 lutego po Mszy św. o 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
 6. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego, jako jałmużnę postną lub wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.
 7. Zapraszamy na ośmiodniową pielgrzymkę samolotową do Medugorie i Chorwacji, w dniach 16-23 czerwca br. Program znajduje się na stronie internetowej parafii. Zapisy w biurze parafialnym. Są jeszcze miejsca na pielgrzymki do Libanu i na Syberię.
 8. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. podczas wszystkich Mszy św. w niedziele, a w dni powszednie  w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz od godz. 17.30 do 18.00.
 9. Świetlica Antoninek  zaprasza na kolonie letnie dla dzieci z naszej parafii w Charzykowach w terminie 25 czerwca – 2 lipca oraz na obóz dla młodzieży w terminie 9  – 16 lipca w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Szczegóły na stronie internetowej Antoninka. Zapisy w świetlicy.
 10. Rada Okręgu Osiedla Wrzosy serdecznie zaprasza na spotkanie mieszkańców naszego osiedla w wieku 50+. Spotkanie odbędzie się w naszej parafii w dniu 07 kwietnia 2018 r. o godzinie 17.00 Spotkanie ma charakter towarzysko-integracyjny i gwarantujemy miłe spędzenie wspólnego  popołudnia. Zapisy prosimy zgłaszać  do dnia 31.03.2018 w portierni  Szkoły  Nr 9 na Wrzosach.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.