I  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  22.02.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. W poniedziałek przypada 23 dzień miesiąca lutego. Wszystkich czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na wspólną modlitwę w kościele o godz. 17.00.
  3. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy czwartek o godz. 19 w domu parafialnym.
  4. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP w sobotę o godz. 8.00.
  5. Pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Zbiórka przed świętami Bożego Narodzenia okazała się bardzo owocna. Zespół charytatywny Akcji Katolickiej przygotował kilkadziesiąt bardzo wartościowych paczek dla wszystkich potrzebujących, uwzględniając samotne osoby i wielodzietne rodziny. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy. Nazwiska i adresy można zgłosić w biurze parafialnym i w zakrystii. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.
  6. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
  7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.
  8. Parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza na uroczystości 70. Rocznicy śmierci błog. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w poniedziałek 23 lutego. O godz. 16.00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa – Uroczyste wspomnienie, a o godz. 17.00 w kościele NMP Msza św. pod przewodnictwem abp. Henryka Muszyńskiego.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.