II  NIEDZIELA  ADWENTU 04.12.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 1. Bóg zapłać wszystkim za tak liczny udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc dla ubogiego Kościoła na  Wschodzie.
 3. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne w cenie 6 i 12 zł. Świetlica Antoninek rozprowadza własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, sianko wigilijne i kartki świąteczne. W przyszłym tygodniu swój kiermasz będą miały również Warsztaty Terapii Zajęciowej Osób Niepełnosprawnych. Dochód  przeznaczony jest na cele charytatywne.
 4. W tym tygodniu I środa miesiąca. O godz. 17.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca, a o godz. 18.00 Msza św. W intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
 5. W czwartek 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00. O godz. 12.00 w kościele zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski.
 6. Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych, których dzieci mają w najbliższym czasie przyjąć sakrament chrztu św. w najbliższy piątek o godz. 19.00.
 7. Msza św. i spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
 8. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 9. W niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele.
 10. Przez cały okres adwentu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
 11. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną z okazji świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy w sobotę  17 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
 12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.