II  NIEDZIELA  ADWENTU 06.12.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. Bóg zapłać wszystkim za tak liczny udział w Roratach. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc dla ubogiego Kościoła na  Wschodzie.
 3. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne w cenie 6 i 12 zł. Świetlica Antoninek rozprowadza własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, sianko wigilijne i kartki świąteczne. W przyszłym tygodniu swój kiermasz będą miały również Warsztaty Terapii Zajęciowej Osób Niepełnosprawnych. Dochód  przeznaczony jest na cele charytatywne.
 4. We wtorek 8 grudnia przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00. O godz. 12.00 w kościele zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski.
 5. Na kolejne Spotkanie z Biblią zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 6. Przez cały okres adwentu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
 7. Na terenie naszej parafii powstał rejon Szlachetnej Paczki TORUŃ WRZOSY  Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zostać Darczyńcami i pragną zorganizować pomoc w swojej parafii, przygotowując paczkę do wybranej rodziny.  Finał Szlachetnej Paczki odbędzie  12-13 grudnia. Zapraszamy na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Więcej informacji  na stronie parafialnej i w Nauczycielu Ewangelii.
 8. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną z okazji świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy w sobotę  19 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
 9. Msza św. i spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
 10. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na specjalną mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 11. W niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele.
 12. Par. św. Józefa na Bielanach organizuje wyjazd młodzieży do Walencji w terminie od 25.12.- 3.01 na Europejskie Spotkania Młodych. Koszt 750 zł + 50 Euro. Bliższe informacje w parafii św. Józefa u o. Marcina Surgi, 797907370
 13. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.