II NIEDZIELA ADWENTU 06.12.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

  1. Bóg zapłać wszystkim za udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Dzisiaj w całej Polsce z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W imieniu wszystkich osób obdarowanych na Wschodzie, z góry dziękujemy za modlitwę i za ofiary złożone na ten cel. Swoje ofiary możemy złożyć do koszyków ustawionych na stolikach z tyłu kościoła.
  3. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na inicjatywy charytatywne.
  4. We wtorek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 6.15, 8.30 i 18.00. 
  5. W minionym tygodniu w grocie na Barbarce, obok groty św. Barbary, została umieszczona figura Matki Bożej Oczekującej, specjalnie wykonana dla tego miejsca. Pragniemy ją poświęcić w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP we wtorek o godz. 12.00 w czasie tzw. Godziny Łaski. Zapraszamy wszystkich, którzy przez godzinę zechcą trwać przy grocie na wspólnej modlitwie. Tych, którzy nie mogą dotrzeć na Barbarkę zapraszamy do kościoła w tym dniu również o godz. 12.00.
  6. W przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza. Ofiary przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
  7. Zwykle w okresie Adwentu zbieraliśmy dary dla najuboższych naszych parafian i osób starszych. W tym roku w związku z epidemią takiej zbiórki nie będzie, natomiast osoby, które chciałyby przygotować indywidualnie takie paczki prosimy o kontakt. Możemy pośredniczyć w ich przekazywaniu potrzebującym.
  8. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. 
  9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.