II  NIEDZIELA  ADWENTU 07.12.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. Bóg zapłać wszystkim za tak liczny udział w Roratach. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc dla ubogiego Kościoła na
 3. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane będą świece wigilijne w cenie 6 i 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Opłatki dostępne są w biurze parafialnym w ciągu całego tygodnia. Świetlica Antoninek oraz Bursa Akademicka Caritas z Przysieka rozprowadza ozdoby choinkowe, sianko wigilijne i kartki świąteczne.
 4. Jutro przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 12.00 w kościele zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski. Informacje na temat Godziny Łaski znajdziemy w Nauczycielu Ewangelii.
 5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w plebanii. Zostaną omówione aktualne sprawy duszpasterskie i plany na przyszłość.
 6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 18.30.
 7. Na kolejne Spotkanie z Biblią zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 8. Pragniemy utworzyć drugi Krąg Domowego Kościoła. Prosimy na pierwsze spotkanie w dniu 12 grudnia po wieczornej Mszy św. w plebanii małżeństwa, które pragną pogłębić swoją religijną i małżeńską formację.
 9. Zapraszamy do regularnego wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP w soboty o godz. 8.00.
 10. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele Koncert Dziękczynny za Kanonizację Jana Pawła II. Wystąpi m.in. chór z parafii św. Józefa na Bielanach oraz soliści.
 11. Przez cały okres adwentu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
 12. Chorych z posługą sakramentalną w miesiącu grudniu odwiedzimy w sobotę 20 grudnia.
 13. W niedzielę za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele. W przyszłym miesiącu powinien zostać zamontowany nowy sprzęt multimedialny, dzięki któremu teksty pieśni i inne materiały będą wyświetlane na dwóch ekranach. W pierwszej połowie roku pragniemy rozpocząć malowanie kościoła.
 14. Szkoła Podstawowa nr 9 w dniach 8-9 grudnia od godz. 11.00 zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych i wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów klas I-III. Dochód przeznaczony jest na potrzeby szkoły oraz Szkolnego koła Caritas.
 15. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają dzisiaj o godz. 19.15 do naszego kościoła na Katechezę Adwentową.
 16. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz grudniowy numer Nauczyciela Ewangelii.
 17. Odeszli do Pana: śp.. Kazimierz Kowalczyk, l. 71, ul. Lniana, śp. Edward Jarlak, l. 77, ul. Bażantowa, śp. Roman Papierz, l. 61, śp. Genowefa Sulkowska, l. 90, ul. Rumiankowa. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…