II  NIEDZIELA ADWENTU 08.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP 

  1. Bóg zapłać wszystkim za udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczamy je na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni i pomieszczeń parafialnych.
  3. Dzisiaj w całej Polsce z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W imieniu wszystkich osób obdarowanych na Wschodzie, z góry dziękujemy za modlitwę i za ofiary złożone na ten. Wierni tworzący Kościół katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Swoje ofiary na ten cel można składać do skarbonek służby liturgicznej.
  4. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Antoninek rozprowadza własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, sianko wigilijne i kartki świąteczne. Również dzisiaj Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych rozprowadza świąteczne wyroby wykonane przez osoby niepełnosprawne. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek dzieci.
  5. Do przyszłej niedzieli włącznie przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
  6. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną z okazji świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy w sobotę  21 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
  7. W tym tygodniu przypada 2 wtorek miesiąca. Zapraszamy na bezpłatne porady prawne od godz. 18.30 w domu parafialnym.
  8. Wielkim wydarzeniem w nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia będzie koncert: „Betlejem w Polsce” który odbędzie się w Toruniu (Arena Toruń) 3 stycznia. Jest to niezwykłe, profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. Dotychczas odbyło się łącznie 39 koncertów, w których uczestniczyło ponad 160.000 osób. Cały dochód z wydarzenia wspiera akcję charytatywną. Każdy kto zakupi bilet na koncert lub płytę „Betlejem w Polsce”, zostaje Ambasadorem Miłosierdzia. Fundusze pozyskane dzięki tej akcji pomagają realizować lokalne dzieła ewangelizacyjne oraz wsparcie dla osób potrzebujących. Wystąpią m. in.: Arka Noego, Natalia Niemen, Kasia Wilk, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert i Mate.O. Bilety na koncert w cenie 50, 60 i 80 zł oraz płyty można nabyć w Księgarni Diecezjalnej w Toruniu i na furcie Kurii Diecezjalnej. 
  9. Parafia św. Józefa w Toruniu zaprasza na koncert kolędowy w wykonaniu zespołu Pectus w dniu 11 stycznia. Bilety w cenie 40 zł do nabycia również u nas w biurze parafialnym.
  10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.