II  NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim za udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczamy je na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.
  3. Dzisiaj w całej Polsce już po raz dziewiętnasty, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W imieniu wszystkich osób obdarowanych na Wschodzie, z góry dziękujemy za modlitwę i za ofiary złożone na ten. Wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Swoje ofiary na ten cel można składać do koszyków na stolikach przy wejściach do naszego kościoła.
  4. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas w cenie 8 i 15 zł. Świetlica Antoninek rozprowadza własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, sianko wigilijne i kartki świąteczne. W przyszłą niedzielę również Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych rozprowadzać będzie swoje świąteczne wyroby wykonane przez osoby niepełnosprawne. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek dzieci.
  5. Do przyszłej niedzieli włącznie przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
  6. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną z okazji świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy w sobotę  22 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
  7. W dniach od 21 do 23 grudnia przeżywać będziemy parafialne rekolekcje adwentowe oraz peregrynację figury św. Michała Archanioła z Gargano. Więcej informacji na temat tego wydarzenia w przyszłą niedzielę. W środę 12 grudnia rozpoczniemy nowennę do św. Michała przed Mszą św. o godz. 8.30 i 18.00.
  8. W tym tygodniu przypada 2 wtorek miesiąca. Zapraszamy na bezpłatne porady prawne od godz. 18.30 w domu parafialnym.
  9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii, w którym znajdziemy program i informacje o peregrynacji figury św. Michała Archanioła.