II  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  01.03.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie naszych rad parafialnych. Poświęcimy je na omówienie zbliżającej się wizytacji biskupiej w naszej parafii. Radę Duszpasterską zapraszamy w poniedziałek, a we wtorek Radę Gospodarczą. Spotkania odbędą się w plebanii o godz. 19.00.
 3. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca w najbliższą środę o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św w intencji Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 17.30 modlitewne czuwanie naszych Margeretek, a po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
 5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. dla odprawiających I Piątki o godz. 16.30.
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy wspólnie różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosbotnie. W tym dniu tradycyjnie odwiedzimy chorych.
 7. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 8. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.
 9. Również w przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Kończymy zabudowę chóru przeznaczoną dla naszych zespołów wokalnych. Rozpoczęliśmy także drugi etap prac przy monitoringu wewnątrz i wokół naszego kościoła. Na wiosnę planujemy wykonać dwa ujęcia wodne i inne inwestycje na cmentarzu oraz malowanie kościoła.
 10. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 11. Po zimowej przerwie próba scholi w najbliższy piątek o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną włączyć się do wspólnego śpiewu przy ołtarzu.
 12. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki prosimy składać do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.
 13. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
 14. Już wkrótce w naszej parafii radcy prawni i aplikanci rozpoczną dyżury, aby udzielać naszym parafianom bezpłatnych porad prawnych. Bliższe informacje za tydzień.
 15. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Rzepakowej zaprasza rodziców przyszłych pierwszoklasistów na Drzwi Otwarte Szkoły w najbliższy czwartek 5 marca o godz. 16.00 – bliższe informacje w gablotce.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.