II  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  08.03.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. na stolikach pod chórem można złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom. Może to być również nasza jałmużna postna. Nasza parafia wspiera regularnie misjonarzy w Zambii, Rwandzie, Burundi, na Madagaskarze, Syberii i na Ukrainie.  W tym roku rekolekcje wielkopostne wygłosi w naszej parafii ks. Adam Czerwiński, który przygotowuje się do wyjazdu na misje na Kubie. Na stronie internetowej oraz w Nauczycielu Ewangelii publikujemy także podziękowanie siostry Zygmunty z Burundi za wsparcie tamtejszych potrzebujących.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze parafialne inwestycje, m.in. uporządkowanie nowej części cmentarza. Inwestycja polega głównie na wywiezieniu dużej ilości gruzu i nieczystości zalegających pod powierzchnią oraz nawiezieniu ziemi.
  3. Kolejne spotkanie w ramach wieczorów u św. Antoniego w najbliższy poniedziałek 9 marca o godz. 18.45 w Sali św. Joanny. Tym razem zapoznamy się z tematem: „Pobyty Prymasa St. Kard. Wyszyńskiego na terenie diecezji toruńskiej”. Prelekcję wygłosi diakon prof. Waldemar Rozynkowski.
  4. Od najbliższej środy 11 marca do piątku w naszym kościele trwać będą rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 9. 
  5. Spotkanie sprawozdawcze Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w najbliższy czwartek o godz. 19.00.
  6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00. Codzienna Droga Krzyżowa w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. W związku z rekolekcjami od środy do piątku o godz. 8.00.
  7. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki prosimy składać do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty. 
  8. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. podczas wszystkich Mszy św. w niedziele, a w dni powszednie  w czasie Mszy św. o godz. 7.00 oraz od 8.00 do 8.30 oraz od godz. 17.30 do 18.00.
  9. W związku z koronawirusem Konferencja Episkopatu Polski przypomina o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę. Pełny tekst ogłoszenia publikujemy w Nauczycielu Ewangelii.
  10. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.