II  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  13.03.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele to „Dzień modlitwy i solidarności z misjami i misjonarzami”. Po Mszach św. do koszyków będzie można złożyć swój dar na misje. To jedna z okazji w Wielkim Poście do złożenia tzw. jałmużny postnej.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na ogrzewanie kościoła o obiektów parafialnych oraz nowe inwestycje.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 z Komunią św. Codzienna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. Zapraszamy osoby dorosłe na katechezy w ramach kursu Alpha, które odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w salkach domu parafialnego. Alpha to cykl 12 spotkań dla wszystkich poszukujących głębszej relacji z Bogiem. 
  5. Spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania  dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 13.30 bezpośrednio po Niej spotkanie w salce parafialnej.
  6. W sobotę 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa. Do czwartku włącznie o godz. 17.45 odprawiamy nowennę przed tą uroczystością.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Tym razem wygłosi je dla nas o. prof. Ignacy Kosmana franciszkanin z Niepokalanowa. Naszemu wielkopostnemu skupieniu będzie patronować św. Maksymilian Maria Kolbe, którego relikwie w czasie tych rekolekcji wprowadzimy do naszego kościoła.
  8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 spotkanie dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św.
  9. Dzisiaj rozpoczynamy zbiórkę darów dla najuboższych naszych parafian z okazji Wielkanocy. Tradycyjnie przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, w którym można składać swoje upominki. Prosimy, aby przedmioty były nowe, a żywność w trwałych opakowaniach.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela i marcowy numer Nauczyciela Ewangelii.