II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 16.03.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Zbiórka przed świętami Bożego Narodzenia okazała się bardzo owocna. Zespół charytatywny Akcji Katolickiej przygotował ponad 50 bardzo wartościowych paczek dla wszystkich potrzebujących, uwzględniając samotne osoby i wielodzietne rodziny. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy. Nazwiska i adresy można zgłosić w biurze parafialnym, w zakrystii lub wkładać do skarbony św. Antoniego. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.
  3. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
  4. Świetlica Antoninek zaprasza dzieci na dwudniowy wyjazd do Górzna z okazji Dnia Dziecka. Bliższe informacje na stronie internetowej i w Antoninku.
  5. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania ma swój dzień skupienia w najbliższą sobotę od godz. 13.30.
  6. Kandydaci do bierzmowania dzisiaj w holu przy biurze parafialnym rozprowadzają świece wielkanocne w cenie 7 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Młodzież również zbiera ofiary na pomoc misjonarzom zgodnie z dzisiejszym listem.
  7. Szkoły Salezjańskie zapraszają na dzień otwarty w najbliższą sobotę od godz. 10.00. W programie zwiedzanie szkoły, spotkania z kadrą  i możliwość uczestniczenia w warsztatach. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.
  8. Już wkrótce powstanie w Toruniu Katolickie Liceum Akademickie. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30, w salce przy biurze parafialnym spotkanie dla wszystkich zainteresowanych.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Posłańca św. Antoniego.