II  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  17.03.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. na stolikach pod chórem można złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom. Może to być również nasza jałmużna postna. Nasza parafia wspiera regularnie misjonarzy w Zambii, Rwandzie, Burundi, na Madagaskarze, Syberii i na Ukrainie.
 2. We wtorek przeżywamy uroczystość św. Józefa. Pragniemy, by w naszej parafii powstała nowa wspólnota Bractwo św. Józefa. Jest to propozycja skierowana do mężczyzn. Zapraszamy zainteresowanych Panów w tym dniu na nabożeństwo ku czci ich świętego Patrona o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie informacyjne.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową — dla dorosłych — o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci — o godz. 17.00. Codzienna Droga Krzyżowa w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30.
 4. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki prosimy składać do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.
 5. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. podczas wszystkich Mszy św. w niedziele, a w dni powszednie  w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz od godz. 17.30 do 18.00.
 6. Kolejna edycja Kursu Przedmałżeńskiego w naszej parafii odbędzie się od piątku 29 marca do niedzieli 31 marca. Rozpoczęcie w piątek po wieczornej Mszy św.
 7. Rada Okręgu Osiedla Wrzosy serdecznie zaprasza na kameralne spotkanie mieszkańców naszego osiedla w wieku 50+. Spotkanie odbędzie się w naszej parafii w dniu 30 marca o godzinie 17.00 Spotkanie ma charakter integracyjny i gwarantujemy miłe spędzenie popołudnia. Zapisy prosimy zgłaszać  w biurze parafialnym.
 8. Rada Okręgu nr. 10 Wrzosy serdecznie zaprasza także wszystkich chętnych do uporządkowania terenu wokół cmentarza parafialnego przy ul. Owsianej. Informujemy, iż jest to akcja społeczna. Spotykamy się dnia 23 marca o godz. 15.00 przy głównej bramie cmentarza. Prosimy o przyniesienie ze sobą grabi i rękawic, natomiast Rada Okręgu zapewnia wszystkim worki na śmieci. 
 9. W Gietrzwałdzie rozpoczyna się cykl spotkań modlitewnych w intencji naszej Ojczyzny rozważających Siedem Boleści Matki Bożej. Wspólnota Nieustającego Różańca przy parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu dnia 23 marca br. na rozważanie pierwszej Boleści w intencji: „O ochronę każdego życia”.  Koszt 40 zł. Zapisy pod telefonem 693186812
 10. Szkoły Salezjańskie w Toruniu ogłaszają nabór do „zerówki” i kl. I szkoły podstawowej. W sobotę 23 marca od godz. 10.00 do 13.00 odbędzie się Dzień Otwartych Dni szkoły.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Katolickiego Niedziela.