II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.

 2. We wtorek przypada 23 dzień miesiąca. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na wspólną adorację Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.

 3. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

 4. Spotkanie sprawozdawcze Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 19.00 w plebanii.

 5. Katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie pragną w naszym kościele ochrzcić swoje dziecko w najbliższy piątek o godz. 19.00.

 6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 7. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki prosimy składać do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.

 8. Na stoliku z prasą wyłożone są Skarbonki Wielkopostne, do których można zbierać jałmużnę postną, którą Caritas przeznaczy na leczenie dzieci i dorosłych.

 9. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.

 10. Nasza Parafia i Świetlica Antoninek  organizują kolonie letnie dla dzieci naszej parafii w Pieckach na Mazurach w terminie 14 – 22 lipca br. Zapisy w Antoninku codziennie w godzinach pracy świetlicy. Szczegóły również na stronie internetowej

 11. Parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza na uroczyste wspomnienie 71. rocznicy śmierci błog. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego we wtorek 23 lutego o godz. 17.00.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.