II NIEDZIELA  ZWYKŁA /17.01.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Trwa ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rok św. Józefa. Św. Józef jest patronem Kościoła, rodziny, ludzi pracy, ojcostwa oraz dobrej śmierci.  Każdego 19 dnia miesiąca modlić się będziemy w tych intencjach. Zapraszamy na Mszę św. i wspólne modlitwy w najbliższy  wtorek o godz. 18.00
 2. W sobotę przypada 23 dzień stycznia. Zapraszamy czcicieli św. o. Pio na wspólną modlitwę o godz. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę 24 stycznia br. w całej Polsce przeżywać będziemy „Dzień solidarności z Chorwacją”. To odpowiedź na niedawne trzęsienie ziemi w tym kraju, podczas którego wiele osób ucierpiało i straciło cały dobytek. Podczas Mszy Świętych, będziemy modlić się za poszkodowanych, będzie można również złożyć swój materialny dar, który przekażemy Caritas polska.
 4. W tym roku z kolędą odwiedzamy wyłącznie rodziny, które chcą przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem i zgłoszą się w biurze parafialnym, zakrystii lub drogą e-mailową. Na stronie internetowej publikujemy proponowany plan kolęd. Drugą sugerowaną formą jest Msza św. o godz. 18.00 w kościele w dniu kolędy, w czasie której modlimy się w intencji mieszkańców ulic w tym dniu wyznaczonych.
  17.01  NIEDZIELA – Narcyzowa,  Szafranowa 18.01  PONIEDZIAŁEK – Selerowa, Ugory, Żyzna
  19.01  WTOREK – Zbożowa /bez bloków/, Owsiana /bez bloków/
  20.01  ŚRODA – Kąkolowa, Konwaliowa, Warzywna
  21.01  CZWARTEK – Kameliowa, Sadowa /bez bloków/, Zagonowa
  22.01 PIĄTEK – Hiacyntowa, Liliowa,
  23.01  SOBOTA – Storczykowa /z blokami/
  24.01  NIEDZIELA –  Goździkowa, Krokusowa, Migdałowa, SasankowaW dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 15.00.
 5. Salezjańska Szkoła Podstawowa rozpoczyna rekrutację do: oddziału przedszkolnego, do klas pierwszych oraz klasy czwartej z tenisem ziemnym. Bliższe informacje na plakacie oraz w siedzibie szkoły.
 6. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.