III  NIEDZIELA  ADWENTU 11.12.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Witamy w naszej parafii ks. kan. Bronisława Dawickiego, do niedawna proboszcza w Sierakowicach, a obecnie na emeryturze rezydenta w naszej parafii.  Dziękujemy ks. Bronisławowi za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże i pomoc duszpasterską.
 2. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W ostatnim czasie w kościele zostały umieszczone dwa nowe konfesjonały, a w prezbiterium dwa anioły z kutej ręcznie miedzianej blachy.
 4. Dzisiaj po Mszach św. i w ciągu całego tygodnia w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek. Świetlica Antoninek rozprowadza ozdoby i kartki świąteczne przygotowane przez dzieci oraz świece wigilijne Caritas.
 5. Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych  dzisiaj po Mszach św. w korytarzu przy biurze parafialnym organizuje kiermasz ozdób choinkowych, kartek, stroików wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Dochód jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny osób niepełnosprawnych.
 6. Kolejny dyżur prawników udzielających bezpłatnych porad prawnych w najbliższy wtorek od godz. 18.30.
 7. Msza św. z modlitwami o uzdrowienie zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 8. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami odwiedzimy w domach w piątek 23 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
 9. Jeszcze w tym tygodniu przy ołtarzu św. Joanny będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Z okazji świąt Bożego Narodzenia podzielmy się miłością z ubogimi.
 10. Właściwe przygotowanie duchowe do świąt Bożego Narodzenia powinno zawierać dobrze przeżytą spowiedź św. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie podczas Mszy św. o godz. 6.15, 8.30 oraz od poniedziałku do soboty od 17.30 do 18.00. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi św. na niedzielę, ponieważ jak w poprzednich latach nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas niedzielnych Mszy św.
 11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.
 12. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Stefania Woźniak, l.91, ul. Łosia, śp. Mirosław Orczykowski, l. 56, ul. Sarnia, śp. Jerzy Falkowski, l. 75, ul. Niedźwiedzia, śp. Janusz Adamkiewicz, l. 83, ul. Kameliowa, śp. Lidia Rogalska, l. 91, ul. Żbikowa, śp. Odon Jan Karczewski, l. 82, ul. Lisia, jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00.