III  NIEDZIELA  ADWENTU 11.12.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 

 1. Bóg zapłać wszystkim za udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00.
 3.  Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne również dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.30.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Jednocześnie bardzo prosimy, aby zwracać uwagę przy wychodzeniu na zamykanie drzwi, gdyż bardzo trudno jest ogrzać tak duży budynek jak kościół. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary wpłacane na nasze parafialne konto i składane w kopertach. Wszystkie imienne dary wpisujemy do księgi ofiarodawców.
 5. Również dzisiaj kolejna akcja mobilnego poboru krwi. Od godz. 9.00 do 14.00 przed kościołem stać będzie specjalny tzw. Krwiobus w którym będzie można oddać krew. Prosimy o przyniesienie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
 6. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek. Pozostało jeszcze kilkanaście świec wigilijnych Caritas w cenie 10 zł. 
 7. Wznowiła funkcjonowanie nasza parafialna schola. Zapraszamy dziewczynki na próbę w soboty o godz. 10.00
 8. Przedświąteczne odwiedziny chorych ze Spowiedzią i Komunią św. w najbliższą sobotę 17 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłaszać chorych, których mamy odwiedzić z wizytą jednorazową lub na stałe w ciągu roku w pierwsze soboty miesiąca.
 9. Zapraszamy całą służbę Liturgiczną na spotkanie wigilijne które odbędzie się w sobotę 17 grudnia. O godz. 12.00 Eucharystia w kaplicy Mił. Bożego.
 10. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty podczas Rorat o godz. 6.15 i od 8.00 do 8.30, po południu od 17.30 do 18.00. Prosimy nie pozostawiać Spowiedzi św. na przyszłą niedzielę, ponieważ jak w poprzednich latach nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas niedzielnych Mszy św. 
 11. Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych Katolickiego Stowarzyszenia Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman, której ośrodek mieści się przy ul. św. Jana Bosko 2 /obok Szkół Salezjańskich/ zaprasza do swojej siedziby na zakupy ozdób świątecznych i innych prac wykonanych przez niepełnosprawnych uczestników z pomocą opiekunów. 
 12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.