III  NIEDZIELA  ADWENTU 14.12.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE    

 1. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W drugiej połowie stycznia zostanie zamontowany w kościele nowy sprzęt multimedialny. Wiosną chcielibyśmy rozpocząć malowanie kościoła.
 3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele Koncert Dziękczynny za Kanonizację Jana Pawła II. Wystąpi m.in. chór z parafii św. Józefa na Bielanach oraz soliści. Zostanie wykonany m.in. Akatyst ku czci Bogurodzicy Dziewicy Maryi – jeden z najstarszych i najbardziej znanych hymnów chrześcijańskich. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dzisiaj po Mszach św. i w ciągu całego tygodnia w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek. Świetlica Antoninek rozprowadza ozdoby i kartki świąteczne przygotowane przez dzieci oraz świece wigilijne.
 5. Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych dzisiaj po Mszach św. w korytarzu przy biurze parafialnym organizuje kiermasz ozdób choinkowych, kartek, stroików wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Dochód jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny osób niepełnosprawnych.
 6. Na kolejne Spotkanie z Biblią zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 7. Kolejna Msza św. z modlitwami o uzdrowienie zostanie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy do regularnego wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP w soboty o godz. 8.00.
 9. Dla głębszego przeżycia czasu Adwentu zapraszamy na Adwentowy wieczór muzyczno-poetycki, w czasie którego zostaną przedstawione Wielkie Antyfony Adwentowe w wykonaniu naszego Zespołu Uwielbieniowego oraz Vilanelle Adwentowe Tadeusza Soleckiego. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej w Sali widowiskowej pod kaplicą Miłosierdzia Bożego.
 10. Jeszcze w tym tygodniu przy ołtarzu św. Joanny będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Z okazji świąt Bożego Narodzenia podzielmy się miłością z ubogimi.
 11. W sobotę 20 grudnia w godzinach przedpołudniowych nawiedzimy chorych z sakramentami św. Chorych, którzy nie są odwiedzani regularnie przez kapłanów w czasie comiesięcznych wizyt prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym lub zakrystii.
 12. Właściwe przygotowanie duchowe do świąt Bożego Narodzenia powinno zawierać dobrze przeżytą spowiedź św. Podczas przedświątecznej krzątaniny nie zapomnijmy o Sakramencie Pokuty. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie podczas Mszy św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00 oraz od poniedziałku do soboty od 17.30. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi św. na przyszłą niedzielę, ponieważ jak w poprzednich latach nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas niedzielnych Mszy św.
 13. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela, z dodatkiem zawierającymi przepisy kulinarne na stół wigilijny, Nauczyciela Ewangelii i Posłańca św. Antoniego.