III  NIEDZIELA  ADWENTU 16.12.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Bóg zapłać za uczestnictwo w tegorocznych roratach, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. W tym tygodniu zapraszamy szczególnie tych, którym nie udało się jeszcze w tym roku być na roratach.
  2. Poświęcone opłatki dostępne są w biurze parafialnym dzisiaj po Mszach św. i w ciągu całego tygodnia. W holu domu parafialnego można nabyć świece wigilijne Caritas i ozdoby przygotowane przez świetlicę Antoninek. Również Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych rozprowadza swoje świąteczne wyroby wykonane przez osoby niepełnosprawne. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek dzieci.
  3. Do jutra rana włącznie przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych.
  4. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną z okazji świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy w sobotę  22 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
  5. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. porannych o godz. 6.15 i 8.30, po południu od poniedziałku do piątku od 17.30. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi św. na niedzielę, ponieważ jak w poprzednich latach nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas niedzielnych Mszy św.
  6. Ważnym wydarzeniem kończącego się roku będzie peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Gargano połączona z parafialnymi rekolekcjami adwentowymi, które rozpoczniemy w piątek o godz. 18.00, a zakończymy w przyszłą niedzielę. Zapraszamy do udziału we wspólnych celebracjach. W piątkowy wieczór po Mszy św. Wieczór Uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała oraz o uwolnienie z nałogów. Program wydrukowany jest w Nauczycielu Ewangelii, zamieszczony na stronie internetowej i wywieszony w gablocie. Okazja do spowiedzi św. w sobotę i niedzielę od godz. 15.00. Ofiary zbierane w sobotę przekażemy księdzu rekolekcjoniście i przeznaczymy na dalszy rozwój kultu św. Michała Archanioła.
  7. Spotkanie opłatkowe służby liturgicznej w sobotę o godz. 16.00.
  8. Polecamy nowy numer Niedzieli.