III  NIEDZIELA  ADWENTU 17.12.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

  1. Bóg zapłać wszystkim za udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele o godz. 6.15. Ostatnia Msza św. roratnia w sobotę. Tego dnia zakończymy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  2. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek oraz świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł. Dostępny jest także w biurze parafialnym  nasz parafialny kalendarz na rok 2024. 
  3. Do jutra zbieramy dary dla naszych najuboższych parafian, z których zrobimy świąteczne paczki. Można je składać przy ołtarzu św. Joanny. 
  4. W sobotę przypada 23 miesiąca. O godz. 17.00 zapraszamy czcicieli św. o. Pio na wspólną modlitwę.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywamy 4 niedzielę Adwentu i wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę.  Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. W kościele odprawimy 2 pasterki o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00. 
  6. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty podczas Rorat o godz. 6.15 i od 8.00 do 8.30, po południu od 17.30 do 18.00. Prosimy nie pozostawiać Spowiedzi św. na przyszłą niedzielę, ponieważ jak w poprzednich latach nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas niedzielnych Mszy św. 
  7. Klub Seniora działający w naszej parafii  zaprasza dzisiaj do kawiarenki  na kolejny kiermasz robótek ręcznych związanych ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem.
  8. Również dzieci z naszej scholii wraz z rodzicami organizują dzisiaj kiermasz świąteczny w holu domu parafialnego. Zapraszamy do finansowego wsparcia naszej scholii. W imieniu dzieci dziękujemy za docenianie naszego dzieła.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rwandy w terminie 11 – 21 lutego 2024 roku. W programie przede wszystkim nawiedzenie sanktuarium w Kibeho, jedynego miejsca objawień Matki Bożej w Afryce, ale także zwiedzanie m.in. Kigali, Butare oraz Park Akagera. Więcej informacji u ks. Mariusza (508 777 082). 
  10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz grudniowy numer Śladów na Wrzosach. 

 

WIZYTY  DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA 2023 / 2024