III NIEDZIELA WIELKANOCY  01.05.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości ku czci św. Joanny Beretty Molli. Okazją była 60. rocznica jej śmierci i pierwszy dzień emisji znaczka pocztowego, który odbył się właśnie w naszej parafii. Szczególne podziękowanie za zaangażowanie wspólnocie Domowego Kościoła.
 2. Dzisiaj rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
 3. We wtorek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. 
 4. W środę o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca, o godz. 17.30 różaniec, a następnie  Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
 5. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
 6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. To także dzień, kiedy myślimy o misjach i misjonarzach. Po Mszach św. można złożyć swój dar.
 7. W I sobotę o godz. 8.00 wspólna modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 8. W przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza. Nową inwestycją są balaski komunijne, które wykonaliśmy na prośbę wielu parafian. Bóg zapłać za wszystkie imienne ofiary na ten cel. Wpisujemy je do księgi pamiątkowej. Koszt wykonania ponad 30 tys. zł.  
 9. Organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 4 czerwca. Wyjazd o godz. 6.30. Okazją jest zawierzenie wszystkich spraw i siebie Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 60 zł.
 10. W tym roku zapraszamy na pielgrzymki zagraniczne: w lipcu do Medjugorie i śladami św. Maksymiliana Kolbe w Japonii we wrześniu. Programy na stronie internetowej parafii. Ks. Mariusz Wojnowski zaprasza na pielgrzymkę do Gruzji w terminie 2 – 9 lipca, koszt 3490 zł i 80 euro oraz do Jordanii w terminie 16 – 23 września, koszt 3590 zł i 240 USD.  Więcej informacji i zapisy u ks. Mariusza (tel. 508 777 082, mariusz.wojnowski@wp.pl).
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.