III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 23.03.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana jest po Mszy św. o godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. We wtorek 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 złożymy przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do jak najliczniejszego włączenia się w to dzieło. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec w intencji poczętego życia i wszystkich, którzy złożą przyrzeczenia. Prosimy o przyniesienie świec. Przy ołtarzu św. Joanny wyłożone są deklaracje i informacje o dziele duchowej adopcji.
  3. Również we wtorek z okazji Dnia Świętości Życia po Mszy św. wieczornej zapraszamy do Sali widowiskowej pod kaplicą Miłosierdzia Bożego /wejście na zewnątrz od strony plebanii/ na projekcję filmu pt. „Św. Joanna Beretta Molla Obcowanie Świętych”. Po filmie spotkanie i okazja do rozmów o rodzinie. Serdecznie zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. od godz. 9.00 gościć będziemy w naszym kościele rodzinny zespół ewangelizacyjny „MOJA RODZINA”. Zespół podzieli się z nami doświadczeniem wiary przeżywanej w rodzinie oraz piękną muzyką i śpiewem. Bliższe informacje o zespole na stronie internetowej  www.mojarodzina.ayz.pl i w gablocie przed kościołem.
  5. Pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy.
  6. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
  7. Świetlica Antoninek zaprasza dzieci na dwudniowy wyjazd do Górzna z okazji Dnia Dziecka. Bliższe informacje na stronie internetowej i w Antoninku.
  8. Kandydaci do bierzmowania dzisiaj w holu przy biurze parafialnym rozprowadzają świece wielkanocne w cenie 7 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
  9. Już wkrótce powstanie w Toruniu Katolickie Liceum Akademickie. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30, w salce przy biurze parafialnym spotkanie dla wszystkich zainteresowanych.
  10. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje od 28 marca. Bliższe informacje również w gablocie przed kościołem.