IV  NIEDZIELA  ADWENTU 18.12.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Bóg zapłać za uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia w sobotę o godz. 6.15. Tego dnia zakończymy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  2. Po Mszy św. w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek. Świece Caritas już zostały sprzedane.
  3. W piątek przypada 23 miesiąca. O godz. 17.00 zapraszamy czcicieli św. o. Pio na wspólną modlitwę.
  4. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do piątku podczas rorat o godz. 6.15, od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.30 do ostatniego penitenta.
  5. W sobotę przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 6.15 i 8.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. W kościele odprawimy 2 pasterki o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00. 
  6. W przyszłą niedzielę 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  7. Po przerwie związanej pandemią koronawirusa wracamy do tradycyjnej wersji kolęd. Domy naszych Parafian rozpoczniemy odwiedzać w środę 28 grudnia. Wkrótce podamy dokładny terminarz. Bardzo prosimy nowych mieszkańców naszej parafii o zgłoszenia.
  8. W drugie święto Narodzenia Pańskiego po Mszach św. zbiórka na Fundusz Obrony Życia, z którego m.in. utrzymują się Domy Samotnej Matki.
  9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz grudniowy numer Śladów na Wrzosach.