IV  NIEDZIELA  ADWENTU 20.12.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dla głębszego przeżycia czasu Adwentu zapraszamy dzisiaj po wieczornej Mszy św. na adwentowy wieczór muzyczno-poetycki, w wykonaniu naszego Zespołu Uwielbieniowego.
 2. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia w czwartek o godz. 6.15. Na tej Mszy św. zakończymy tegoroczną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Osoby, które duchowo adoptowały dziecko prosimy o przyniesienie świec.
 3. W środę przypada 23 dzień grudnia. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę w kościele.
 4. Dziękujemy także za dary materialne, które pozwoliły nam przygotować prezenty dla naszych najuboższych parafian. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za trud przygotowania paczek.
 5. Poświęcone opłatki dostępne są w biurze parafialnym dzisiaj po Mszach św.
 6. W czwartek przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Wzór nabożeństwa przy stole zawarty jest w Nauczycielu Ewangelii. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00.
 7. W piątek 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
 8. W sobotę drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku niedzielnego. W całej Diecezji Toruńskiej ofiary zbierane są na remont Toruńskiej katedry.
 9. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do środy podczas Mszy św. porannych oraz od godz. 17.00.
 10. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy w poniedziałek 28 grudnia. W pierwszym dniu kolędowania odwiedzimy mieszkańców bloków przy ul. Myśliwskiej i Szosie Chełmińskiej /bez bloku nr 234/. Program kolęd zamieszczony jest w najnowszym numerze Nauczyciela Ewangelii oraz na stronie internetowej parafii.
 11. Polecamy świąteczny podwójny numer Niedzieli w cenie 10 zł. Znajdziemy w nim interesujące świąteczne artykuły, kalendarz na 2016 rok, opłatek oraz śpiewnik z kolędami na wieczór wigilijny. Dostępny jest także świąteczny numer Nauczyciela Ewangelii.
 12. W ostatnim czasie odeszła do Pana śp. Urszula Kalinowska, ul. Faso0lowa. Wieczny odpoczynek…