IV  NIEDZIELA  ADWENTU 20.12.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Bóg zapłać za uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowały nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia w czwartek o godz. 6.15. 
  2. Po Mszy św. w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek i kupić świecę wigilijną Caritas. Rozprowadzamy także kalendarze wydane przez siostry karmelitanki z Łasina ilustrujące życie tego jedynego w naszej diecezji klasztoru kontemplacyjnego.  Koszt druku kalendarza 5 zł, jeśli ktoś uzna za stosowne można przy okazji wesprzeć siostry dodatkową ofiarą.
  3. W środę przypada 23 miesiąca. O godz. 17.00 zapraszamy czcicieli św. o. Pio na wspólną modlitwę.
  4. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do środy podczas rorat, od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do ostatniego penitenta.
  5. W czwartek przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 6.15 i 8.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Wzór spotkania przy stole znajdziemy w Nauczycielu Ewangelii. W związku z epidemią w kościele odprawimy 3 pasterki o godz. 20.30,  22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00. 
  6. W piątek 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  7. W sobotę drugi dzień świąteczny. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji.
  8. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy do jakiej się przyzwyczailiśmy przez wszystkie lata. Wszystkich, jednak, którzy zechcą przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym, zakrystii lub drogą e-mailową. Na stronie internetowej publikujemy proponowany plan kolęd. Drugą sugerowaną formą będzie Msza św. w kościele w dniu kolędy w intencji mieszkańców ulic w tym dniu wyznaczonych.
  9. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny. 
  10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.